מהו NLP?

NLP הם ראשי התיבות ל- Neuro Linguistic Programming
ובעברית- תכנות מחדש של המוח באמצעות השפה. כלומר, אנו משתמשים בשפה מילולית, בשפת גוף ובשיח פנימי כדי לייצר שינויים נוירולוגיים במוח על ידי שינויים בדפוסי חשיבה, רגש והתנהגות. באמצעות שיטה זו ניתן לערוך שינויים מידיים של הדפוסים האוטומטיים שמנהלים אותנו ביום יום ולהשתחרר מכל מה שמעכב אותנו בדרך למטרות שלנו.

מהו אימון NLP?

אימון NLP הוא מפגש אחד על אחד/ת שנע בין 45 דקות לשעה וחצי.
בתחילת המפגש נציב מטרה ויעדים לאימון עצמו ולאחר מכן אבחר בטכניקה המתאימה ביותר להשגת המטרות שלכם.
אימון NLP הינו אימון קצר וממוקד יותר ביחס לשיטות אחרות. אימון זה מאפשר עבודה נקודתית בהתאם למטרה שלשמה הגעתם. כלומר, ייתכן שתגיעו לאימון ממוקד שיצריך 3-4 מפגשים וייתכן שאף יותר. תקופת האימון תלויה בעיקר במטרה שהצבתם לעצמכם ולסיבות שמונעות מכם להשיג אותה. לכן, תקופת האימון היא אינדיבידואלית ומשתנה ממתאמן/ת למתאמנ/ת.

למי יכול להתאים אימון NLP?

אימון בשיטת NLP מתאים לכל אחת או אחד שמעוניין ומוכן לעשות שינוי בחייו. שיטה זו יכולה לשחרר אתכם מטראומות, חרדות, פוביות ודיכאון. כמו כן, יכולה לסייע בהתמודדות עם מצבים נוספים כגון, היעדר מוטיבציה, התמודדות עם קונפליקטים, הגשמת חלומות, שיפור תקשורת עם אדם קרוב, חיזוק הבטחון העצמי, או כל משאב אחר אותו תרצו לחזק.

מה הופך את אימון ה-NLP להצלחה כל כך גדולה?

מילטון אריקסון טען שיש שני חלקים בתפקוד שלנו, המודע ותת המודע.
"המודע" – החלק ה"אובייקטיבי", ההגיוני יותר, אחראי על חשיבה מסודרת ולוגית, על שיפוט, בדיקות והשוואות.
"תת המודע" – מהווה מעיין "שרת" שמאחסן את רוב הזיכרונות, הרגשות והמחשבות שלנו במוח, אך אלו אינם זמינים לנו ביום יום. חלק זה מתבטא בדפוסי חשיבה והתנהגות שלנו שאינם נשלטים על ידינו או נמצאים במודעות שלנו.
ההצלחה האדירה של ה-NLP מתבססת על עבודה עם תת המודע בעיקר מכיוון שרוב ההתנהגויות שלנו אינן נשלטות או מודעות. לכן, כדי לייצר שינוי עלינו להעלות את החלקים שאינם מודעים למודעות.
שיטה זו מבוססת על מודלינג ומחקרים אמפיריים שמוכיחים את יעילותה ויתרונותיה ביצירת שינויים עמוקים לאורך זמן.